Síť využívá veřejná pásma s frekvencí 5GHz a 2,4GHz. Vzhledem ke stále rostoucím nárokům uživatelů na vyšší rychlosti jsou nové instalace realizovány výhradně v pásmu 5GHz. Pásmo 2,4GHz je drženo kvůli současným klientům nebo klientům, kteří k nám přechází od konkurence a již vlastní zařízení pro toto pásmo.
Všem našim dlouhodobě připojeným zákazníkům nabízíme přechod na nové výkonné stanice, za velmi zvýhodněných podmínek.
NABÍDKA PŘIPOJENÍ
Platba za základní službu: 399,- kč  včetně DPH ( € 15 EUR )
Provozovatel sítě je plátce DPH. Cena za tarif profi pro náročnější uživatele je stanovena ve výši 399,- kč měsíčně, pro běžné a méně náročné uživatele je cena 299,- kč a začínající nebo uživatele, kteří méně využívají připojení je možná realizace za měsíční cenu 199,- kč. Tyto ceny jsou dány jednotlivými tarify za službu a liší se zejména rychlostí připojení. Fakturace je od 1.1.2007 sjednocena a prováděna čtvrtletně nebo ročně, při roční platbě je služba zlevněna o jeden měsíc, platíte tedy za 11měsíců v roce.

Deaktivace a aktivace modemu: 199,- kč  včetně DPH ( € 7 EUR )

V případě opožděné platby, či špatné platební morálky, nebo nedodržení provozních podmínek je modem deaktivován. Deaktivaci nejprve předchází upozornění klienta o nezrealizované úhradě. Částka za deaktivaci a aktivaci je od 1.1.2007 stanovena na 199,- kč. Částka je poté připsána k platbě za následující čtvrtletí.
Služby neobsahují žádné další skryté příplatky!
CENY
Každý uživatel může využívat všech internetových služeb (www, ftp, icq, raudio, videokonference,...), ale jelikož se zde používá NAT (překlad adres) není uživatel dostupný opačným směrem z internetu. Tím je zaručena bezpečnost jeho počítače proti vniknutí z internetu.Není povolen přenos P2P typu Kaza, DC++ a podobné z důvodu bezpečnosti sítě.
BEZPEČNOST
Proč bych měl přejít na vysokorychlostní připojení? Používám nyní vytáčené připojení k internetu, nebo ADSL a jsem s ním spokojen.

Vysokorychlostní připojení k Internetu poskytuje řadu výhod, z nichž stojí za zvážení zejména tyto:
Mnohem vyšší rychlost připojení, která Vám umožní naplno využít i ty možnosti internetu, které jste dosud využívali jen velmi omezeně, jako je stahování hudby, fotek a dalších souborů. Trvalé připojení 24 hodin denně. Neplatíte za čas strávený na internetu, můžete k němu tedy být připojeni trvale. Není už žádný důvod se po skončení práce či zábavy odpojovat. Jste-li trvale připojen, nezdržuje Vás vytáčení a připojování modemu.

Vysokorychlostní připojení k internetu zcela odstraňuje riziko podvodných přesměrování na čísla s vyšší tarifikací. Tato přesměrování hrozí jen u vytáčeného připojení. Můžete používat internet nezávisle na denní době, nemusíte čekat na dobu s výhodnější tarifikací. Díky stálé platbě za připojení k internetu nebudete nikdy překvapeni nečekaně vysokým účtem, jako třeba za telefon.
DŮVODY K POŘÍZENÍ SLUŽBY
DOSTUPNOST SLUŽBY
KONCOVÁ ZAŘÍZENÍ / RYCHLOST / MODEMY / CENY
Jakým způsobem si mohu ověřit dostupnost služby sítě TurboNet?
Zcela jednoduše. Měření signálu a prvotní seznámení služby probíhá zdarma přímo u zákazníka. Měření není nikterak honorováno a je zcela zdarma. V případě, že vlastníte notebook s technologií Wi-Fi, můžete provést vyhledání dostupných sítí sami.

Mohu tedy zrušit hlavní telefonní stanici?
Samozřejmě. Zkuste to třeba dva měsíce bez drátů a uvidíte. Nabízíme Vám stejné hlasové služby, na které jste zvyklí. Telefonování po internetu je u nás samozřejmostí a to bez paušálu. Přístroj můžete mít stolní nebo bezdrátový.
Obecně se dá klasifikovat, že cena za celou instalaci (anténa, kabeláž, modem a wifi) nebo karty do počítače je závislá na výsledku testu z měření. V blízkosti vysílače do 150 m je například dotovaná cena za takovéto zařízení pouze 999,- Kč.

Se vzdáleností od vysílače roste i požadavek na kvalitní směrovou anténu. Investice do vybavení je jednorázová a její návratnost téměř okamžitá. Berte do úvahy, že ceny za telefonní linku stoupají a pro mnohé uživatele internetu jsou již nyní nepřijatelné.

Co všechno lze od internetu očekávat a požadovat ?
- Neomezené surfování
- Elektronickou poštu
- Elektronické bankovnictví
- Telefonování zdarma a bez měsíčních paušálů.
- Přístup k televizním programům
- Video přenos s IP nebo WEB kamerou

Je rychlost garantovaná? Slyšel jsem, že je to mnohem pomalejší.
Není to mnohem pomalejší, přestože rychlost služby skutečně není garantována. Garance rychlosti není u služeb v dané cenové kategorii obvyklá, protože je velmi nákladná.

Obvykle však pro běžné domácí použití nebo využití v menších firmách není garance zapotřebí. Skutečná rychlost připojení se obvykle pohybuje na 80 % nominální rychlosti.
BĚLKOVICE     I     LAŠŤANY     I     DOLANY     I     ŠTARNOV     I     BOHUŇOVICE     I     ŠTERNBERK
       ÚVOD         PŘIPOJENÍ         POKRYTÍ         DALŠÍ SLUŽBY         KONTAKT         SATELITY         POČÍTAČE         REKLAMA